Logo: BIP

Kalendarz wydarzeńAktualności

Podziękowanie za zbiórkę darów

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bojadła!
 
            Pierwsze dary w ramach pomocy humanitarnej, których zbiórki prowadzone były na terenie naszej gminy od zeszłego tygodnia, przetransportowane zostały do magazynu powiatowego w Sulechowie, a stamtąd z kolei przekazane zostaną do dalszych dyspozycji leżących w kompetencjach Wojewody Lubuskiego. Dokładnie tydzień temu  podczas posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozpoczęliśmy akcję pomocową dla Ukrainy. Jestem w stałym kontakcie ze starostą Powiatu Zielonogórskiego oraz Wojewodą Lubuskim. Jak się okazało – Gmina Bojadła do akcji podeszła z wielką empatią.
            W zbiórkę zaangażowanych było wiele osób z gminnych jednostek organizacyjnych, strażaków, uczniów, za co w imieniu swoim składam serdeczne podziękowania! Dziękuję również Wam – Drodzy Mieszkańcy za nieprawdopodobną reakcję i zaangażowanie w niesieniu bezinteresownej pomocy dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Dostarczone przez Was przedmioty, według sukcesywnie aktualizowanej  listy, z pewnością przydadzą się obywatelom Ukrainy. Jesteście niesamowici!
 
            Zbiórka gminna trwa nadal. Miejsca, gdzie mogą Państwo dostarczać rzeczy są to: Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach oraz remiza strażacka Ochotniczej Straży Pożarnej w Klenicy.
            Istotną informacją jest ta, iż na chwilę obecną nie będziemy przyjmować darów w postaci zebranych leków i w związku z tym prosimy o wstrzymanie się z przekazywaniem ich w zbiórkach koordynowanych przez naszą gminę.
                                                           Z podziękowaniami za okazane serca,
 
                                                                           Wójt Gminy Bojadła
                                                                           Krzysztof Gola

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Zbiorka na uchodżców

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją