Logo: BIP

Kalendarz wydarzeńAktualności

Dożynki Powiatowe w Kijach

27 sierpnia br. w miejscowości Kije odbyły się Dożynki Powiatowe - Gminne. Podczas imprezy można było odwiedzić stoisko promocyjne Naszej Gminy, na którym zaprezentowało się z pysznymi rogalikami sołectwo Susłów oraz Fundacja Pałac Bojadła, serwując specjał z kuchni pałacowej.
Tegoroczna reprezentacja wieńców z Gminy Bojadła była wyjątkowo silna. W obu kategoriach – wieniec tradycyjny i wieniec nowoczesny wieńce wykonane przez panie sołtys: Susłowa – Panią Małgorzatę Nowakowską i Kartna – Panią Janinę Binkowską zajęły II miejsca. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tych pięknych i niepowtarzalnych wieńców. Bardzo serdecznie dziękuję Strażakom z OSP Klenica i OSP Bojadła, którzy tak pięknie reprezentowali Gminę niosąc nasze wieńce w korowodzie dożynkowym.
W tym roku Starosta Zielonogórski wyróżnił najlepszych sołtysów. Z gminy Bojadła nagrodę otrzymała Pani Agnieszka Jankowska sołtys Bojadeł.
Z uwagi na to, iż podczas Święta Plonów Starosta Powiatu Zielonogórskiego zawsze pamięta o rolnikach, to nie mogło zabraknąć wyróżnień dla najlepszego rolnika. Ta nagroda powędrowała do Pana Tomasza Koseskiego z Pyrnika.
Ogromnym zaszczytem podczas sobotnich dożynek było uzyskanie drugiego miejsca w polsko-niemieckim festiwalu folklorystycznym przez zespół śpiewaczy „Bojadlanie”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach. Pod okiem wspaniałego instruktora Pana Roberta Urbańskiego grupa pięknie zaprezentowała się przed publicznością z całego powiatu, a nawet województwa.
Mam nadzieję, że wiele osób, które gościło tego dnia w Kijach mogło chociaż troszkę poznać i usłyszeć o Naszej Gminie. Do tego rozgłosu również przyczynili się również: Pasieka Elektryka i Pracownia artystyczna Pani Wioletty Cepowskiej z Bojadel oraz Pasieka Pana Marcina Kamińskiego z Klenicy, który reprezentował nas na stoisku pszczelarzy lubuskich.
Dziękuję , że tak chętnie uczestniczyliście Państwo w obchodach tego święta.
Ogromne podziękowania kieruję do wszystkich osób, które wykazały się dobrą wolą i poświęciły swój czas aby zaprezentować nasza Gminę Bojadła na tegorocznym Święcie Plonów Powiatu Zielonogórskiego.

 
Wójt Gminy Bojadła
Krzysztof Gola

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: Dożynki Powiatowe w Kijach

Lubuskie Talenty - Program stypendialny

Załączniki

Pożegnanie lata w Klenicy

Zapraszamy na III Lubuskie Miodobranie

Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze zaprasza mieszkańców Gminy Bojadła i okolic na III Lubuskie Miodobranie, które odbędzie się 17 września 2022r. godz. 10.00-15.00 w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.Szczegóły na plakacie".

Zapraszamy na wydarzenie "Po drugiej stronie Odry"

Warsztaty kreatywne dla dzieci

Wakacyjny wyjazd do kina w Zaborze

Ważna informacja o Odrze

INFORMACJA
W związku z zatruciem rzeki Odry nieznaną substancją
i masowym śnięciu ryb, zaleca się unikanie wchodzenia do wody, wędkowania na Odrze i absolutnie nie konsumowania złowionych ryb.                      
Prosimy o ograniczenie dostępu zwierząt domowych do rzeki.
Obecnie sprawę bada WIOŚ oraz RZGW Wrocław.
O wynikach będziemy informować.
 
Koło PZW w Bojadłach                Koło PZW w Klenicy                 Wójt Gminy Bojadła

Ukończono budowę nowoczesnego zakładu w miejscowości Klenica

BIMEX - Zakład Rozbioru Drobiu w Klenicy - Kurczak i indyk, elementy na specjalne zamówienie Klienta.
Firma BIMEX to uznany producent i dystrybutor mięsa drobiowego. Kilkunastoletnie doświadczenie branżowe poparte kwalifikacjami pozwoliło ugruntować pozycję firmy na rynku, a także zdobyć zaufanie zarówno odbiorców jak i dostawców.
Ukończono budowę nowoczesnego zakładu w miejscowości Klenica przy ulicy Przemysłowej 1 66-133 Klenica. Rozbiór na elementy, konfekcjonowanie i pakowanie zgodnie z zamówieniem klienta.
Bezodpadowy towar najwyższej jakości będzie bliski potrzebom klientów.
 
Zakład z lotu ptaka: 

 
BIMEX
tel:0048889894715
info@bimex-fleisch.com
www.bimex-fleisch.com
ul. Przemysłowa1
66-133 Klenica
#mięso #drób #mięsodrobiowe #kurczak #indyk #handel #produkcja #rozbiór

Akademia Programowania i Robotyki

Kolejna porcja zajęć z bardzo interesującą tematyką już 3 lipca /niedziela/ w Bełczu.
Zapraszamy!!!