Logo: BIP

Kalendarz wydarzeń



Aktualności

Ukończono budowę nowoczesnego zakładu w miejscowości Klenica

BIMEX - Zakład Rozbioru Drobiu w Klenicy - Kurczak i indyk, elementy na specjalne zamówienie Klienta.
Firma BIMEX to uznany producent i dystrybutor mięsa drobiowego. Kilkunastoletnie doświadczenie branżowe poparte kwalifikacjami pozwoliło ugruntować pozycję firmy na rynku, a także zdobyć zaufanie zarówno odbiorców jak i dostawców.
Ukończono budowę nowoczesnego zakładu w miejscowości Klenica przy ulicy Przemysłowej 1 66-133 Klenica. Rozbiór na elementy, konfekcjonowanie i pakowanie zgodnie z zamówieniem klienta.
Bezodpadowy towar najwyższej jakości będzie bliski potrzebom klientów.
 
Zakład z lotu ptaka: 

 
BIMEX
tel:0048889894715
info@bimex-fleisch.com
www.bimex-fleisch.com
ul. Przemysłowa1
66-133 Klenica
#mięso #drób #mięsodrobiowe #kurczak #indyk #handel #produkcja #rozbiór

Akademia Programowania i Robotyki

Kolejna porcja zajęć z bardzo interesującą tematyką już 3 lipca /niedziela/ w Bełczu.
Zapraszamy!!!
 

UWAGA - ciekawe zajęcia w naszym GOK-u

już w sobotę 2 lipca br.
Ilość miejsc ograniczona, a zajęcia całkowicie bezpłatne.
 

Piknik Rodzinny na terenie Przedszkola Samorządowego w Bojadłach.

21.06.2022 r. na terenie Przedszkola Samorządowego w Bojadłach odbył się Piknik Rodzinny. Zorganizowana impreza była jednym z punktów projektu pn. „Byłem, jestem, będę PRZEDSZKOLAKIEM” realizowanego przez grupę nieformalną działającą pod nazwą Zgrana Paczka Bojadelskiego Przedszkolaczka, którą tworzą rodzice dzieci oraz przyjaciele przedszkola.

Wniosek złożony przez grupę zakwalifikował się do otrzymania grantu w wysokości 6.000,00 zł w konkursie „NOWEFIO – lubuskie lokalnie” organizowanego przez Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem oraz Fundację Rozwoju Holistycznego (https://lubuskielokalnie.fam.org.pl/)

Wydarzenie miało na celu integrację rodzin dzieci uczęszczających do placówki po czasie covidowej izolacji, integrację z obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie Bojadeł a ich dzieci uczęszczają do lokalnego przedszkola oraz zwieńczenie 3-letniej intensywnej społecznej pracy Przedszkolnej Rady Rodziców, której efektem będzie doposażenie placu zabaw w nowe urządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją wydarzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Piknik w Przedszkolu 2022

Nabór na kolonię - Jarosławiec 2022

Tradycyjnie już, jak co roku Lubuska Izba Rolnicza ogłasza nabór na kolonię.
 
Tegoroczny turnus odbędzie się w terminie od 19.08.2022 r.- 27.08.2022 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Bryza Morska” w Jarosławcu (ul. Nadmorska 23, 76-107 Jarosławiec) a do udziału w nim zapraszamy dzieci i młodzież do 16 roku życia (najstarsze dzieci urodzone od 1 stycznia 2006 r.), których przynajmniej jedno z rodziców (opiekunów prawnych) jest ubezpieczone w pełnym zakresie (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz chorobowe, wypadkowe i macierzyńskie) lub jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest uprawnione do świadczeń z KRUS, tj. pobiera rentę bądź emeryturę w okresie w jakim jest organizowana kolonia.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://lir.agro.pl

Wakacyjne Granie

Rodzinne Świętowanie

Konkurs MUR,ALE Historia Wojska Polskiego

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU PRZYJMOWANE SĄ DO 8 CZERWCA 2022
Szczegoły konkursu dostępne pod adresem www.mon.gov.pl

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Projekt „Kompleksowa Rehabilitacja”

Szanowni Państwo,
 
Projekt „Kompleksowa Rehabilitacja” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.
 
Zapraszamy do projektu wszystkich chętnych, którzy:
•             z powodu choroby lub urazu mają ograniczoną zdolność do pracy w dotychczasowym za-wodzie, ale jednocześnie są w stanie uczestniczyć w rehabilitacji;
•             mają pozytywne rokowania w zakresie przywrócenia aktywności zawodowej i uzyskania poprawy aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie;
•             mają motywację do pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym;
•             od samego początku biorą aktywny udział w procesie rehabilitacji.
 
Nasza grupa docelowa to osoby, które:
•             zakończyły rehabilitację medyczną i mają ustabilizowany stan zdrowia (Ośrodki rehabilitacji kompleksowej nie są szpitalami i nie prowadzą leczenia specjalistycznego);
•             są w stanie podjąć pracę w wymiarze co najmniej 0,5 etatu, po odbyciu procesu rehabilitacji kompleksowej;
•             deklarują podjęcie zatrudnienia, niezależnie od wieku;
•             mają różne rodzaje niepełnosprawności.
 
To ważne! Nie wymagamy orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
 
Jak przebiega rehabilitacja kompleksowa?
 
Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym (4-5 mies.) pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej. Obecnie w Polsce funkcjonują 4 takie ośrodki: w Grębiszewie (woj. mazowieckie), w Nałęczowie (woj. lubelskie), w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) i w Ustroniu (woj. śląskie).
Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach:
•             zawodowym ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, co jest głównym celem rehabilitacji kompleksowej;
•             psychospołecznym:  mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
•             medycznym: mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.
W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
 
Rekrutacja do projektu prowadzona jest w trybie ciągłym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Co należy zrobić, by zgłosić się do projektu?
•             Wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wniosek o kompleksową rehabilitację i przesłać dokumenty zgłoszeniowe na adres:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Lubuski
ul. Bohaterów Westerplatte 11
65-034 Zielona Góra
 
z dopiskiem „kompleksowa rehabilitacja”
 
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem:
 
 
Informacji udziela:
•             Piotr Natkański- numer telefonu: 882 789 215,  68 422 78 07, e-mail: pnatkanski@pfron.org.pl
•             Infolinia PFRON - numer telefonu: 22 50 55 600, 532 083 063, e-mail: ork@pfron.org.pl
 
W załączeniu przesyłamy również materiały informacyjne nt. projektu, które można rozpowszechniać na Państwa na kanałach informacyjno-promocyjnych.
 
Jesteśmy w mediach społecznościowych!
Wszystkie osoby zainteresowane projektem „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” zapraszamy na oficjalny fanpage na Facebooku:
 
 
oraz na Instagramie:
 
Polub profil, obserwuj i bądź na bieżąco!
 
 

Załączniki