Logo: BIP

Kalendarz wydarzeńKomunikaty

Ogłoszenie o trzecim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej w Klenicy, Gmina Bojadła

Załączniki

ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE

Biuro Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem zaprasza członków Stowarzyszenia, przedstawicieli sektora publicznego, lokalnych liderów, społeczników gmin na Spotkania konsultacyjne ws. przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres finansowania 2023-2027. 

Bezpłatne badania mammograficzne

Dnia 7 października 2022 r. w Bojadłach przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Boczna 1A

przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach: 1967 r.-1972 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapisy na badania

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. )

Po prostu przyjdź

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Informacja dla wędkarzy.

OGŁOSZENIE ZARZĄDU KOŁA PZW W BOJADŁACH
 
W związku z obecną sytuacją na rzece Odrze Zarząd Koła PZW Bojadła podaje wędkarzom najbliższe dostępne łowiska PZW w naszej okolicy:
 
Jezioro Lubięcin Duży
Jezioro Lubięcin Mały
Jezioro Jeziorna
Jezioro Liny Duże
Jezioro Świętno
Jezioro Zabór
Jezioro Liwno Małe Zabór
Wapna Zabór
Rzeka Obrzyca
Jezioro Paklicko Wielkie
Jezioro Goszcza
Jezioro Lubie
Jezioro Łagów
Jezioro Krutla
Wapna Brzezie Pomorskie
Wapna Jordanowo
 
Jednocześnie informujemy, że wędkarze, którzy wykupili składkę w 2022 r. na jeden akwen czyli rzekę Odrę mogą pobrać bezpłatnie w jakimkolwiek kole PZW hologram uprawniający do wędkowania na wszystkich akwenach okręgu PZW Zielona Góra.
 
 
 
ZARZĄD KOŁA PZW
W BOJADŁACH

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu korzystania z wód Odry

Rozporządzenie wojewody lubuskiego zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu korzystania z wód Odry

Informacja o przekazywaniu sprzętu PPGR

Informacja o Zmianie Organizacji Ruchu

Uwaga Mieszkańcy!
W dniu 10.09.2022r. (sobota) w godz. 15.00-19.00 w czasie „Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Motocykli”, będą miały miejsce utrudnienia w ruchu na czas przejazdu pojazdów biorących udział w paradzie pojazdów zabytkowych i motocykli, na następujących ulicach: ul. Kościelna (przy parku w Bojadłach) oraz ul. Boczna (przy domu kultury). Organizatorzy Zlotu serdecznie przepraszają Mieszkańców i przybyłych Gości za utrudnienia w ruchu. Jednocześnie zapewniamy bezpieczeństwo ruchu w tym czasie i na w/w ulicach.

Informacja o wodzie w Pyrniku i Młynkowie

UWAGA!
Dotyczy: odbiorców wody we wsiach –
Pyrnik i Młynkowo.
 
W związku z włączeniem przepompowni na wodociągu przesyłowym do miejscowości Pyrnik informuję, że w dniu 16.08.2022 r. (wtorek) może wystąpić czasowe zakłócenie dostawy wody. Za utrudnienia przepraszamy.
WÓJT   GMINY
/-/ Krzysztof Gola

Zarządzenie Wójta Gminy Bojadła w sprawie wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 16