Kalendarz wydarzeńKomunikaty

Program Stypendialny Horyzonty

  • 08-03-2024
 Nie pozwólmy, aby żaden talent w Polsce został zmarnowany
 
Czy każdy zdolny uczeń kończący szkołę podstawową ma szansę kontynuować naukę w szkole średniej na najwyższym poziomie? Czy możemy sobie pozwolić, na to, aby odbierać szansę młodym, zdolnym osobom na dalszy rozwój? Naszym zdaniem nie, dlatego Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego i Fundacja Rodziny Staraków od 13 lat prowadzą Program Stypendialny Horyzonty, który pozwala uczniom z małych miejscowości na naukę w renomowanych szkołach średnich w dużych ośrodkach miejskich, gdzie mają zapewnione najlepsze warunki do rozwoju swoich uzdolnień. Z tej szansy skorzystało już blisko 1000 młodych osób.
15 lutego rozpoczyna się rekrutacja do kolejnej edycji Horyzontów.
Do programu zgłaszać się mogą ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), chcą rozpocząć naukę w jednej z 15 szkół średnich, w których realizowany jest program, a dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł na osobę.
 
Stypendyści i stypendystki Horyzontów mają zapewnione:
  • pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
  • naukę języków obcych i certyfikaty językowe,
  • wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
  • udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.
Stypendium to także, a może przede wszystkim, przyjaźnie na lata, doświadczenie życia w dużym mieście pełnym możliwości, wspólne działania młodzieży na rzecz innych. Stypendyści mogą liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów, koordynatorów i koordynatorek oraz psycholożek Fundacji.
 
Dla mnie największą wartością Horyzontów jest społeczność, dzięki której można poczuć się pewnie – w działaniach naukowych, ale też społecznych, artystycznych, sportowych. Codziennie pomagamy sobie w gronie kolegów, koordynatorów czy osób, które spotykamy na wakacjach i feriach.
Igor, stypendysta Horyzontów
Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. We Wrocławiu stypendyści Horyzontów uczą się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego oraz w Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych im. Fryderyka Joliot-Curie.
Tylko do 31 marca uczniowie klas ósmych mogą ubiegać się o stypendium na naukę w najlepszych szkołach w Polsce, z którymi współpracujemy. Uczniom z województwa lubuskiego proponujemy naukę w Zielonej Górze w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1.
 
Rekrutacja trwa do 31 marca.
Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
 
Z poważaniem

Robert Walków
Koordynator regionalny
województwo lubuskie
+48 606 770 368
rwalkow@efc.edu.pl
Edukacyjna Fundacja
im. Romana Czerneckiego
ul. Mokotowska 63/60
00-533 Warszawa
www.efc.edu.pl
+48 606 770 955
biuro@efc.edu.pl
NIP 524-268-52-57
KRS 0000334007
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją