Logo: BIP

Kalendarz wydarzeńAktualności

Profesjonalne Kino Objazdowe

Z ogromną radością potwierdzamy przyjazd Profesjonalnego Kina Objazdowego – Idę do kina do Bojadeł w dniu 8 lutego 2024 roku.
Na dziś wrzucamy pierwsze informacje promocyjne.
Zobaczcie, jakie świetne tytuły u nas zobaczycie ????
Jak zawsze będą SEANSE EDUKACYJNE dla przedszkolaków i uczniów Szkoła Podstawowa w Klenicy Rada Rodziców oraz Zespół Edukacyjny w Bojadłach , a także Przedszkola Niepublicznego Kraina Marzeń w Klenicy.
W godzinach popołudniowych zapraszamy na SEANSE DLA WSZYSTKICH Z PRZEDSPRZEDAŻĄ ONLINE (poniżej szczegóły).
 
Ceny biletów:
- 20 zł normalny,
- 18 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
- 16 zł grupowy
SEANSE Z PRZEDSPRZEDAŻĄ ONLINE
14:00 – Cudowny chłopak. Biały ptak lub Akademia Pana Kleksa
16:15 – KOS
18:25 – Baby boom, czyli Kogel Mogel 5
20:20 – Dziewczyna influencera
 
Bilety już w sprzedaży
Opis repertuaru znajdziemy tutaj:

Los zwierząt zimą jest szczególnie trudny

Los zwierząt zimą jest szczególnie trudny. Ujemne temperatury oraz śnieg to zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt żyjących w nieodpowiednich warunkach. Najtrudniej jest przetrwać psom żyjącym na uwięzi, często bez możliwości schronienia się przed warunkami atmosferycznymi, pozostawionym samym sobie bez pożywienia, z lodem zamiast wody. Grożą im liczne odmrożenia, hipotermia a nawet śmierć.

 

Niewiedza, bezmyślność, brak empatii opiekunów zwierząt – jest wiele przyczyn zaniedbań. Spotykając się z takimi sytuacjami na co dzień wiemy, że aby nastąpiła zmiana, konieczna jest edukacja o poprawnych warunkach utrzymywania zwierząt oraz informowanie o społecznym braku akceptacji zaniedbań ich opiekunów.

 

W odpowiedzi na zauważony problem przygotowaliśmy Akcję, która ma na celu:

 

  • pobudzać wrażliwość społeczeństwa na zaniedbania dotyczące zwierząt,

  • zachęcać opiekunów do działania i poprawy warunków bytowych braci mniejszych,

  • informować o niezbędnych potrzebach psów zimą: dostępie do wody i pożywienia, schronieniu przed warunkami atmosferycznymi oraz opiece, którą opiekun zwierzęcia jest mu winien.

Zwracamy do udostępnienia naszych materiałów lub własnych. Służymy pomocą merytoryczną. Dzięki Wam możemy dotrzeć z informacją do ogromnej liczby właścicieli zwierząt, a co wierzymy, wpłynie na poprawę warunków bytowania psów w wielu gospodarstwach i domostwach.

 

Chcesz wiedzieć więcej przejdż na stronę Fundacji : https://fundacjazwierz.org/zima-zwierzeta/

Link do spotu: https://youtu.be/7PQXFPM1xog

Szkolenie dla organizacji społecznych na terenach wiejskich

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku, zaprasza serdecznie w dniu 22 stycznia 2024 r. do LODR w Kalsku (godz. 12:00) na szkolenie skierowane dla organizacji społecznych na terenach wiejskich, w tym Kół Gospodyń Wiejskich czy Ochotniczych Straży Pożarnych pt. ,,Pozyskiwanie środków finansowych z budżetu województwa lubuskiego dla organizacji z obszarów wiejskich”.
Niniejsze szkolenie organizowane jest we współpracy z Samorządem Województwa Lubuskiego.
Gościem specjalnym spotkania będzie Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Pan Zbigniew Kołodziej.
Wśród prelegentów wystąpi p. Jolanta Starzewska - przedstawicielka Lubuskiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, a także p. Anna Budna, Kierownik Wydziału Autoryzacji Płatności i Sprawozdawczości Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
W trakcie szkolenia planowane są warsztaty z wypełniania ofert kierowanych do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach prowadzonych przez samorząd województwa naborów do projektów społecznych.

Załączniki

„Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30).
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy - link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=87425&p_id=18
Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.
Celem spotkania online (webinarium) jest przekazanie w przystępny sposób wiedzy na temat zagrożeń na rynku finansowym z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe.
W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane przed webinarium, a szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. 
Udział w webinarium jest bezpłatny.

Załączniki

Lubuska izba Rolnicza uruchomiła nabór na zimowisko.

Lubuska izba Rolnicza uruchomiła nabór na zimowisko w czasie ferii w 2024r. – w terminie 12-18.02.2024r.
Będzie to 7-dniowy wyjazd dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników wyłącznie dla dzieci i młodzieży szkolnej urodzonych od 01 stycznia 2008 i których przynajmniej jedno z rodziców/ prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz chorobowe, wypadkowe i macierzyńskie) lub jedno z rodziców jest uprawnione do świadczeń z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego tj. pobiera rentę bądź emeryturę, w okresie jakim jest organizowane zimowisko – konieczne jest zaświadczenie z KRUS.
Odpłatność za jedno dziecko z rodziny rolniczej wynosi 850,00 zł (osiemset pięćdziesiąt złotych) i należy jej dokonać do dnia 5.01.2024r. po wcześniejszym – telefonicznym bądź osobistym zgłoszeniu uczestnika zimowiska do Biura Lubuskiej Izby Rolniczej przy ul. Kożuchowskiej 15 A w Zielonej Górze, tel. 68 324 62 62, 512 111 428 – osoba prowadząca nabór: Aneta Jędrzejko.
 
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej >>> https://lir.agro.pl/?p=40676

Spotkanie Noworoczne dla Seniorów

Jasełkach w wykonaniu uczniów Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach

Gminne obchody Święta Niepodległości

Ogólnopolski Konkurs Testowy dla rolników

 
 

Ogłoszonego naboru wniosków nr 1/2023 LGD Między Odrą a Bobrem

1 2 3 4 5 6 ... 17